Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

 

◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘

 

Kaan sa bál natáčania v nemocnici

 

Srdce publika si určite získal aj malý Efe Cinar, ktorý hral Kaana, syna hlavnej predstaviteľky. Keď sa začal seriál nakrúcať, mal len štyri roky. Bál sa scén, kde mal ležať v posteli a hrať chorého, " prezradila jeho seriálova mam Berguzar. Dokonca až tak, že chcel opustiť seriál. Musela som ísť za ním a presvedčiť ho, že sa niet čoho báť. Napokon sa nám scény podarilo dokončiť." S chlapčekom, ktorý má dnes deväť rokov, je vraj herečka stále v kontakte a často si telefonujú.

 

 

 

◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘

Mihriban nie je Turkyňa

Melehat Abbasova hrá v seriály Tisíc a jedna noc obetavú opatrovateľku malého Kaana- Mihriban. No je to najmä darkyňa kostnej drene, ktorá mu  zachránila život a pricestovala z Azerbajdžanu. Tvorcovia si tento štát nevybrali len tak náhodou. Totiž Melehat je práve azerbajdžanská herečka. V seriáli sa často spomína, že Mihriban pochádza z Baku. Práve z tohto mesta pochádza aj Melehat. Narodila sa 18. Mája 1969. Študovala herectvo, divadlo a réžiu. Svoju kariéru rozbehla až v Turecku, po tom ako sa tu vydala. Má dve dcéry.

 
 

◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘

Šeherezáda zdedila svoju krásu po mame !!!

Bergüzar Korel sa nedávno predviedla v nádhernej róbe v spoločnosti svojem mamy. Pani Korelovej, ktorej pred istým časom zomrel manžel a otec jej dcéry, by určite nikto nepovedal, že Bergüzar je jej dcéra. Výzorovo medzi nimi veľký rozdiel nebadať.

 

 

◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘

Šeherezáda skromnú iba hrá

Keď seriál Tisíc a jedna noc začali minulý rok vysielať v tureckej televízii, nikto nečakal, že vzbudí taký divácky ohlas. Na piatich kanáloch tam totiž denne dávajú dva podobné seriály, a tak predpoklad, že bude rekordy sledovanosti lámať práve Šeherezáda, bol veľmi malý.

Hlavní hrdinovia seriálu žijú v rovnakej rozprávke, akú si zahrali na obrazovke. Ako sa nám totiž podarilo zistiť, iba za jeden diel Tisíc a jedna noc dostávala Bergüzar honorár desaťtisíc eur, jej partner dokonca o dve tisícky viac. V Turecku bolo odvysielaných deväťdesiat častí seriálu, to znamená, že každý z nich zinkasoval za seriál okolo milión eur!!! V porovnaní s našimi hercami, ktorí majú za jeden natáčací deň približne tristo eur, je to naozaj neuveriteľná suma. Vďaka kráľovským zárobkom si herecký pár zadovážil aj kráľovské bývanie. Bergüzan a Halit žijú podľa nášho zdroja v jednej z najluxusnejších istanbulských štvrtí pri Bospore, v dome s výhľadom na more, ktorý naozaj pripomína rozprávku Tisíc a jedna noc. Ani Bergüzar a Halit nie sú tí, ktorí radi provokujú. Hoci si vďaka svojmu majetku žijú naozaj kráľovsky, žiadne veľkolepé večierky s množstvom cigariet či alkoholu sa vraj u nich nekonajú. Žijú dokonca bez služobníctva či bez obrovského vozového parku, neradi sa ukazujú na filmových premiérach ani na spoločenských párty. Zatiaľ si totiž na svoju rozprávku Tisíc a jednej noci vystačia sami.

    

   

◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘

 

Slovákov už Hollywood nebaví, chcú telenovely

Priemerne takmer milión Slovákov si naladí od utorka do piatka v hlavnom vysielacom čase Markízu. Prekvapujúco ich nepriláka žiadna bombastická šou ani exkluzívna hollywoodska premiéra, ale turecká telenovela. Tisíc a jedna noc sledovanosťou poráža aj hlavné spravodajstvo a slovenskí diváci tak dokazujú, že ich vkus má najbližšie ku vkusu Bulharov, Grékov či Chorvátov . . . Pôvodne vyhradila najsledovanejšia slovenská televízia seriálu Tisíc a jedna noc len utorkové a štvrtkové večery. Rýchlo sa však prispôsobila požiadavkám svojich divákov, a tak sa telenovela dostala do prime-timu aj v stredu a piatok. A to dokonca v dvoch častiach za sebou. Už počas prvého týždňa roku 2011 sa romantický seriál mohol popýšiť prívlastkom najsledovanejší program týždňa. V utorok 12. januára si ho nenechalo ujsť viac než milión divákov, teda väčšina tých, ktorí svoj čas trávili pred televíznymi obrazovkami. Čím však práve tento seriál Slovákov tak nadchol?

Telenovela Tisíc a jedna noc vytlačila z vysielania Markízy aj populárne kriminálne seriály.

 

◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘

Diváčky ju odsúdili

Šeherezáda mala hneď na začiatku seriálu pred sebou nemilú úlohu. Musela stráviť noc s mužom, ktorého nepoznala, a to všetko za peniaze. Tie však zúfalo potrebovala na finančne náročnú operáciu svojho chorého syna. Reakcie divákov na herečkin čin v seriáli boli rôzne. Bergüzar ako Turkyňa mala pomerne veľa negatívnych ohlasov od tureckých žien, ktoré povedali, že stráviť noc s mužom za peniaze je neprípustné. „Všetky ženy a matky rozprávajú o tomto príbehu. V seriáli mám chorého syna a jednoducho som to musela urobiť! Ľudia si však myslia, že som taká aj v skutočnosti. Ja som herečka a Šeherezáda je len postava, ktorú stvárňujem. Ale je to pre mňa ťažké,“ priznala herečka.  

 

image 

◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘

Šeherezáda a Onur tvoria Pár aj v skutočnom živote a ich šťastnú rodinu dopĺňa ich spoločný syn Ali.

Seriáloví herci často tvoria pár aj v súkromí. Podobne je to aj pri Bergüzar a Halitovi. Nebola to však láska na prvý pohľad a dvojica sa v súkromí spoznávala dlhší čas. „Bol to dlhodobejší proces. Dlho sme boli dobrí priatelia, až kým sme postupom času nezistili, že sme stvorení jeden pre druhého,“ spomína na začiatky Bergüzar. Keď sa však zapnú kamery a majú hrať zamilovanú dvojicu, skutočné city idú bokom. „Keď vás snímajú kamery, je to úplne iný príbeh. Na pľaci jednoducho robíme svoju prácu,“ povedal o rozdieloch medzi životom v súkromí a v seriáli Halit. Ten sa vďaka svojej seriálovej postave Onura stal žiadaným mužom. On to však vníma s nadhľadom. „To je o postave Onura, nie o mne,“ dodal skromne herec, ktorý si už ženu svojho života vybral.

imageimageimageimage      image

◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘

image

◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘

Čo hovoria herci Ordinácie na tento seriál, ktorý im prebral vysielací čas?

Sledovanosťou seriál dosahuje úroveň ťažiskových formátov TV Markíza vysielaných v silnej sezóne, ako napríklad Televízne noviny, Let´s Dance, Talentmania, Modré z neba či Ordinácia v ružovej záhrade,“ potvrdzuje hovorkyňa Markízy Oľga Dúbravská. Aj Ordinácia má množstvo skalných prívržencov. Teraz má prestávku, no zatiaľ čo herci študujú nové scenáre, Turci im svojou sledovanosťou začínajú šliapať na päty. Prevalcujú neznáme mená slovenské herecké hviezdy? Nový Čas oslovil piatich lekárov z Ordinácie s otázkou, či ich úspech romantickej telenovely prekvapil a či nemajú strach, že im to tureckí kolegovia „natrú“. Herci tvrdia, že tureckú telenovelu nesledujú. „Mňa už v tejto krajine neprekvapuje nič. Je to obraz  našej spoločnosti. Ja to nesledujem, nemusím telenovely a dúfam, že ani moje deti to nebudú nikdy pozerať,“ reaguje doktorka Klára Kaufmanová alias Henrieta Mickovičová. Podobne reagoval aj Maroš Kramár, seriálový Daniel Fabián: „To je zlá otázka na mňa. Nevidel som ani jeden diel.“ Seriálová Kamila, herečka Michaela Čobejová, priznala isté obavy: „Nepoznám ten seriál, nemôžem to posúdiť, ešte som to nevidela. Ak to bude mať väčší úspech ako Ordinácia alebo čokoľvek pôvodné, tak sme v háji a budeme dabovať zase telenovely.“ Horúcu novinku ocenil len Jozef Vajda, ktorý v Ordinácii hrá gynekológa: „Som veľmi rád, že to televízia zaradila. Popri tom všetkom, čo beží na obrazovkách - akčné a surové filmy - je to podľa mňa dobrá voľba. Tieto láskavejšie žánre sa ľuďom páčia.“ Už blízka budúcnosť ukáže, ako sa tento televízny súboj skončí a aký dosah bude mať úspech seriálu Tisíc a jedna noc.

Tisíc a jedna noc 

◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘

Hrozia im smrťou!

Halit Ergenć (Onur) si najnovšou rolou sultána v ďalšom seriáli vyslúžil vyhrážky smrťou. Hrozby sa vraj najviac dotkli Bergüzar (Šeherezáda). Zobrazenie vládcu Osmanskej ríše zo 16. storočia vyvolalo protesty islamských extrémistov – ukazuje vládcu, ako sa opíja. Produkčná spoločnosť dostala po odvysielaní prvej epizódy vyše 74-tisíc sťažností na nevhodné zobrazenie háremu s nahými ženami.

 Tisíc a jedna noc

◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘

 

Binbir Gece canlı yayınlandı... binbir gece dizi resimleri

◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘ 

binbir-gece-bolum-84-1 binbir-gece-bolum-84-5binbir-gece-bolum-84-4 

◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘

TOPlist